کنترل کارگری و انقلاب 4 نوشته‌ی : ویکتور والیس ترجمه‌ی : دلشاد عبادی
بیانیه مشترک سندیکاها و تشکل‌های مستقل کارگری و بازنشستگان، در مورد تعیین دستمزد سال ۱۳۹۸
حسن اردین : بیماری و ناتوانی چپ و درماندگی آن ازسازماندهی مبارزات طبقه کارگر
نسرین هزاره مقدم : مطالبه‌گری معلمان: دگرگونی در شکل و محتوا
«نمایندگان انحصاری و قابل‌اعتماد طبقه‌ی پرولتر»[1] 2 نوشته‌ی : پی‌یترو دی پائولا ترجمه‌ی : بهرام صفایی
تقی روزبه :نگاهی به ببانیه اخیررضاپهلوی به مناسبت چهلمین سالگردانقلاب
بهزاد مالکی : آیا برای مردم ونزوئلا انتخاب دیگری باقی مانده است؟!
سرمایه‌داری شکست خورده است؛ بعدش چه؟ جان بلامی فاستر ترجمه‌ی هومن کاسبی
محمد قراگوزلو : سرمایه داری دولتی شوروی! سوسیالیسم در یک کشور و انقلاب زودرس! قسمت ۲۹
ستون خبر
ادامه محرومیت دسته جمعی زندانیان سیاسی بیمار رجایی شهر کرج از دریافت خدمات درمانی
گزارش اعتراض رانندگان و کارگران شرکت واحد (عدم حضور در محل کار) در روز دوم اسفند
امروز سه شنبه حداقل ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد
پوستر تدارک برگزاری روز جهانی زن در ونکوور کانادا
امروز حداقل ده حرکت مطالباتی و صنفی صورت گرفته است
گزارش برخورد فیزیکی با خانواده اسماعیل بخشی و طرح سه اتهام جدید علیه این فعال کارگری
پانزدهمین روز بیخبری از پروین محمدی
فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل: شکنجه و اعتراف گیری اجباری را متوقف کنید! آزادی و امنیت اعضای آی تی اف در سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران را تضمین کنید!
ستون خبر
تدارک سپاه برای عملیات "انتقام بزرگ" در سیستان و بلوچستان
دادستان شوش به جای پاسخگویی به خانواده اسماعیل بخشی، دستور بازداشت مادر اسماعیل را داد!
۳۶۳ روز #حبس درویشان گنابادی در زندان‌های قرچک، تهران بزرگ و اوین
اسماعیل بخشی برای اعتراف علیه خودش، تحت فشار است!

حتی آن دسته از جریانات و احزابی که خود را به اصطلاح سوسیالیست و کمونیست می خوانند و هیچوقت هم به دولتداری نرسیده اند از این رژیم واپسگرای مذهبی دفاع می کنند و یا موضع گیری نمی کنند اما از سقوط آن هم ناراحت هستند و از جنبش سرنگونی طلب ایرانی دل خوشی ندارند، چونکه آنها فقط مسئله مبارزه ضد آمریکایی برایشان مطرح است و رژیم اسلامی حاکم بر ایران هم مرگ بر آمریکا می گوید. از این رو اینها خودشان را هم همطراز و همراه با این رژیم در مبارزه بر علیه امریالیسم امریکا می دانند.

مردم ایران دیگر مبارزه صنفی نمی کنند. مبارزات مردم سیاسی - طبقاتی است همچنانکه در شعارها و درخواست مطالباتشان می بینیم. مردم با یک کلام نه بیشتر و نه کمتر سرنگونی رژیم را خواستارند. خواستهای جنبش دی ماه ۹۶ و اعتصابات کارگران نیشکر هفت تپه ، کارگران فولاد اهواز ، کارگران هپکو ، کارگران شرکت نفت و گاز عسلویه ، رانندگان کامیون و کامیونداران سراسر کشور ، تعطیل شدن بازار تمام شهرهای بزرگ و کوچک ، اعتصابات سراسری معلمان ، اعتراضات دانشجویی و پرستاران و مال باختگان بانکها و مؤسسات مالی ، اعتراضات کشاورزان و کارکنان ریل آهن و پالایشگاههای مختلف و غیره همه گویای این مهم است. اینکه کارگران می خواهند خودشان کارخانه ها را کنترل و اداره کنند و یا حداقل دستمزد بر پایه نرخ تورم باشد و یا برچیده شدن ساختار مذهبی از نظام آموزشی و تعلیم و تربیت و سقوط دیکتاتور همه از وجود مبارزه سیاسی - طبقاتی می گویند و خواستار ازبین رفتن رژیم شکنجه و اعدام هستند.

دولتهای سوسیال دمکراسی مبارزات مردم ایران را به مسخ گرفته اند همانطور که رژیم هم مردم را سرکوب می کند و به خواستهایشان وقعی نمی گذارد. دولتهای سرمایه داری به خاطر اهداف سیاسی- اقتصادی خودشان هر کمکی از دستشان براید برای سر پا نگه داشتن رژیم هار و وحشی جمهوری اسلامی انجام می دهند و علیه خواستهای واقعی و انسانی مردم ایران ایستاده اند.

چهل سال حاکمیت بر پایه سبعیت و بربریت ، قتل عام و سربه نیست کردن ، دزدی و چپاول ثروت جامعه مدارک و شواهد بسیار زیادی در دست است که رژیم جمهوری اسلامی قابل رفرم نیست و نباید پشتیبانی بین المللی شود و باید از صحنه تاریخ پاک شود. در اینجا فقط به چند نمونه از جنایتها و کردارهای واپسگرانه و مالیخولیایی رژیم اکتفا می کنم.

قتل عام سیستماتیک زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ شمسی، گورهای دسته جمعی در سراسر کشور، ترور فعالین سیاسی اپوزیسیون در خارج کشور و در کنار کاخهای رؤسای دولتهای اروپایی ، قتلهای زنجیره ای داخل کشور که از دهه ۷۰ شروع  و تاکنون ادامه دارند و ممکن است تعداد قربانیان سر از هزاران نفر در بیاورد چونکه آمار دقیقی هنوز در دست نیست، سرکوب و ستم مضاعف مذهبی و مردسالاری بر زنان، شکنجه و تجاوز سیستماتیک به زندانیان زن و مرد در زندانها، از بین بردن محیط زیست کشور، فتوا علیه ژورنالیستها و نویسندگان شهروندان کشورهای خارجی، نقش رژیم اسلامی ایران در جنگهای نیابتی و مال ویران در خاورمیانه و افریقا، طراحی و رهبری کردن بمب گزاریها در کشورهای امریکای جنوبی و افریقا و خاورمیانه و کشتن شهروندان آن کشورها در جهت صدور انقلاب اسلامی، برنامه ریزی برای عملیات تروریستی در فرانسه و دانمارک، لو رفتن شبکه های جاسوسی و سایبری، ترانزیت مواد مخدر به اروپا توسط سران رژیم و سپاه پاسداران، تهدیدات موشکی و تروریستی علیه اروپاییان توسط سران رژیم و هزاران نمونه دیگر از جنایات رژیم جمهوری اسلامی ایران کافی نیست تا دست از این رژیم بردارند. آیا قتل عام چندین هزار زندانی سیاسی فقط در دو زندان گوهردشت و اوین، آنهم در طی دو ماه تابستان ۶۷ سوای کل زندانهای کشور کافی نیست تا این سوسیال دمکراتهای مدافع قلابی حقوق بشر کردار رژیم جمهوری اسلامی را جنایت علیه بشریت بخوانند و دست از او بکشند.

روی کار آمدن باراک اوباما یک نعمت الهی برای جمهوری اسلامی ایران بود و با انتخاب دونالد ترامپ هم نمک بیشتری بر زخم مردم ایران پاشیده شد. با گذشت زمان هر دولتی که در آمریکا به سر کار آمد به تصویب رژیم اسلامی کمک کرده است.

در طی چهار دهه گذشته همه کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان در مقابل جنایات رژیم ایران مماشات کرده اند و چشمشان را بستند و خود را آگاهانه به کوچه علی چپ زدند و کمکهای شایان به رژیم کرده اند. همه وسایل پیشرفته که رژیم برای سرکوب مردم استفاده می کند مانند ماشین آلات جنگی ، دستگاههای مدرن شکنجه، بیسیمها و رادیوها و موبایلها و دستگاهای استراق صمغ و دستگاهای ردیاب، تانکها و موشکها و دیگر ادوات نظامی که رژیم یا بر علیه شهروندان ایران استفاده می کند و یا برای گروههای تروریست اسلامی در کشورهای دیگر می فرستد ساخت کشورهای شرق آسیا و اروپا و قاره آمریکای شمال و جنوب است.

تحریمهای اقتصادی  امریکا علیه ایران هیچ ضرری به ساختار رژیم نمی زند و دودش فقط به چشم مردم فقیر و بی بضاعت می رود و واقعأ هم مردم ضررش را دیده اند. به گفته پایگاه خبری نشنال در همین مدت که تحریمها اعلان شده اند تاجران انگلیسی لوازم یدکی هواپیماهای اف۴ امریکایی و میگ روسی و تسلیحات نظامی به ایران قاچاق کرده اند. فقط صادرات کشور آلمان در ماه اکتبر ۲۰۱۸ رقم ۳۹۸ میلیون یورو بوده است. بعد از اعلان تحریمها توسط دونالد ترامپ صادرات امریکا به ایران رشد هفتاد درصدی داشته است. کدامیک از این اقلام مصرف مردمی دارند؟ اینها فقط چند نمونه ناچیز از خروار است.

مردم ایران خیلی وقت است  تصمیم گرفته اند که از شر این رژیم تبهکار و چپاولگر خلاص شوند. پیام مردم ایران به دولتهای خارجی پشتیبان رژیم جمهوری اسلامی این است. حمایت شماها از رژیم یعنی اینکه شما ها در مقابل مردم ایران ایستاده اید و در سرکوب مردم شریک جنایت هستید. دست از حمایت از این رژیم جنایتکار بردارید. این خواست بر حق انسانی و طبیعی ما مردم ایران است که دارای زندگیی انسانی و  به دور از تحقیر و امنیت شغلی  و آزادی بیان و قلم و مدنی برخوردار باشیم و آنهم با از بین رفتن رژیم جمهوری اسلامی میسر است. 

بهمن یو سفی ۵ آبان ۱۳۹۷