اعلامیه سازمان راه کارگر درباره فضای امنیتی و حضورحشد الشعبی در خوزستانِ سیل زده
تروریست خواندن سپاه پاسداران پس از چهل سال جنایت!!
نسرین ابراهیمی : از تجارب جنبش کارگری دیگر کشورها بیاموزیم! مراکز کارگری حلقه­ ای مهمی در سازمانیابی کارگران
اطلاعیه مشترک نیروهای چپ و کمونیست : اول ماه مه روز نمایش قدرت کارگران علیه سرمایه است
اطلاعیه مشترک نیروهای چپ و کمونیست : در پشتیبانی از تجمع های اعتراضی سراسری معلمان ایران
هدایت سلطان زاده : مجلس موسسان یا شورا؟
نسرین ابراهیمی : تجارب تاریخی در مورد مجلس موسسان
ستون خبر
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه : فراخوان ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر
گروه اتحاد بازنشستگان : فراخوان شرکت در تجمع روز کارگر و معلم
اطلاعیه برگزاری کنفرانس در اول ماه مه در لندن
کمیته برگزاری روز جهانی کارگر 2019 – ونکوور (کانادا) : اول ماه مه روز همبستگی بین المللی کارگران را هر چه باشکوهتر برگزار کنیم
جشن، سخنرانی و راهپیمایی بمناسبت روز جهانی کارگر در مونتریال
عفونت چشمان ساناز الله یاری از اعضای نشریه گام
بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران به مناسبت هفته معلم_اردیبهشت ۹۸
فراخوان تجمع سراسری و گسترده فرهنگیان ایران
پنجاه و یک سالگی کانون نویسندگان ایران گرامی باد!
شورای بازنشستگان کشور: خواهان خروج فوری نیروهای به نظامی خارجی از کشور هستیم
ستون خبر
تجربه موفق شوراها در سیل خوزستان
اطلاعیه شماره_هفت ستاد همیاری_فرهنگیان برای کمک به سیل‌زدگان
دستگیری بیش از ۲۵ نفر از فعالان مردمی در اهواز!
دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد
گزارشی از همیاری فرهنگیان در مناطق سیل زده
اطلاعیه شماره_شش ستاد همیاری فرهنگیان ایران در حمایت از سیل‌زدگان
کودتای نظامی در سودان! عمر البشیر، دیکتاتور سودان ساقط شد، قدرت به شورای موقت نظامی منتقل گردید!
کمیته برگزاری تظاهرات اول ماه مه ۲۰۱۹ در پاریس : زنده باد اول ماه مه
تمدید بازداشت امیرحسین محمدی فر و ساناز الله یاری
سه ماه از بازداشت امیرحسین محمدی فر و ساناز الله یاری از اعضای هیات تحریریه نشریه گام گذشت

 

 

کارگری

رویا توانا: بشريت نياز به يک انقلاب تمام عيار دارد! گرامي باد اول ماه مه (11 ارديبهشت) روز جهاني کارگری
شهناز نیکوروان: زنانِ پرچمدار اول ماه مه1887
آینده در حال حاضر مارکسیسم، اتحادیه ها، و مبارزه طبقاتی شارون اسمیت برگردان آزاد: نسرین ابراهیمی بخش دوم: تئوری مارکسیستی اتحادیه های کارگری تحت سلطه سرمایه داری
آینده در حال حاضر مارکسیسم، اتحادیه ها، و مبارزه طبقاتی شارون اسمیت برگردان آزاد: نسرین ابراهیمی بخش اول: نبرد نئولیبرالی علیه اتحادیه ها
بهروز سورن" در آستانه اول ماه مه, علیه آفت جنبش کارگری - فرقه گرایی
نسرین ابراهیمی : نگاهی به نظرات چند محقق و فعال کارگری در رابطه با ً اتحادیه گرائی جنبش اجتماعی ً
نسرین ابراهیمی : از تجارب جنبش کارگری دیگر کشورها بیاموزیم! مراکز کارگری حلقه­ ای مهمی در سازمانیابی کارگران
شناخت جنبش­های جدید کارگری در "جهان سوم" کیم سایپس - نسرین ابراهیمی
مرکز کارگری لاتینی ها در نیویورک : دیوید لوین ترجمه: نسرین ابراهیمی
(۱۳۹۷)کمیته عمل سازمانده کارگری : جنبش در سالی که گذشت!
سایر مطالب این مجموعه

حتی آن دسته از جریانات و احزابی که خود را به اصطلاح سوسیالیست و کمونیست می خوانند و هیچوقت هم به دولتداری نرسیده اند از این رژیم واپسگرای مذهبی دفاع می کنند و یا موضع گیری نمی کنند اما از سقوط آن هم ناراحت هستند و از جنبش سرنگونی طلب ایرانی دل خوشی ندارند، چونکه آنها فقط مسئله مبارزه ضد آمریکایی برایشان مطرح است و رژیم اسلامی حاکم بر ایران هم مرگ بر آمریکا می گوید. از این رو اینها خودشان را هم همطراز و همراه با این رژیم در مبارزه بر علیه امریالیسم امریکا می دانند.

مردم ایران دیگر مبارزه صنفی نمی کنند. مبارزات مردم سیاسی - طبقاتی است همچنانکه در شعارها و درخواست مطالباتشان می بینیم. مردم با یک کلام نه بیشتر و نه کمتر سرنگونی رژیم را خواستارند. خواستهای جنبش دی ماه ۹۶ و اعتصابات کارگران نیشکر هفت تپه ، کارگران فولاد اهواز ، کارگران هپکو ، کارگران شرکت نفت و گاز عسلویه ، رانندگان کامیون و کامیونداران سراسر کشور ، تعطیل شدن بازار تمام شهرهای بزرگ و کوچک ، اعتصابات سراسری معلمان ، اعتراضات دانشجویی و پرستاران و مال باختگان بانکها و مؤسسات مالی ، اعتراضات کشاورزان و کارکنان ریل آهن و پالایشگاههای مختلف و غیره همه گویای این مهم است. اینکه کارگران می خواهند خودشان کارخانه ها را کنترل و اداره کنند و یا حداقل دستمزد بر پایه نرخ تورم باشد و یا برچیده شدن ساختار مذهبی از نظام آموزشی و تعلیم و تربیت و سقوط دیکتاتور همه از وجود مبارزه سیاسی - طبقاتی می گویند و خواستار ازبین رفتن رژیم شکنجه و اعدام هستند.

دولتهای سوسیال دمکراسی مبارزات مردم ایران را به مسخ گرفته اند همانطور که رژیم هم مردم را سرکوب می کند و به خواستهایشان وقعی نمی گذارد. دولتهای سرمایه داری به خاطر اهداف سیاسی- اقتصادی خودشان هر کمکی از دستشان براید برای سر پا نگه داشتن رژیم هار و وحشی جمهوری اسلامی انجام می دهند و علیه خواستهای واقعی و انسانی مردم ایران ایستاده اند.

چهل سال حاکمیت بر پایه سبعیت و بربریت ، قتل عام و سربه نیست کردن ، دزدی و چپاول ثروت جامعه مدارک و شواهد بسیار زیادی در دست است که رژیم جمهوری اسلامی قابل رفرم نیست و نباید پشتیبانی بین المللی شود و باید از صحنه تاریخ پاک شود. در اینجا فقط به چند نمونه از جنایتها و کردارهای واپسگرانه و مالیخولیایی رژیم اکتفا می کنم.

قتل عام سیستماتیک زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ شمسی، گورهای دسته جمعی در سراسر کشور، ترور فعالین سیاسی اپوزیسیون در خارج کشور و در کنار کاخهای رؤسای دولتهای اروپایی ، قتلهای زنجیره ای داخل کشور که از دهه ۷۰ شروع  و تاکنون ادامه دارند و ممکن است تعداد قربانیان سر از هزاران نفر در بیاورد چونکه آمار دقیقی هنوز در دست نیست، سرکوب و ستم مضاعف مذهبی و مردسالاری بر زنان، شکنجه و تجاوز سیستماتیک به زندانیان زن و مرد در زندانها، از بین بردن محیط زیست کشور، فتوا علیه ژورنالیستها و نویسندگان شهروندان کشورهای خارجی، نقش رژیم اسلامی ایران در جنگهای نیابتی و مال ویران در خاورمیانه و افریقا، طراحی و رهبری کردن بمب گزاریها در کشورهای امریکای جنوبی و افریقا و خاورمیانه و کشتن شهروندان آن کشورها در جهت صدور انقلاب اسلامی، برنامه ریزی برای عملیات تروریستی در فرانسه و دانمارک، لو رفتن شبکه های جاسوسی و سایبری، ترانزیت مواد مخدر به اروپا توسط سران رژیم و سپاه پاسداران، تهدیدات موشکی و تروریستی علیه اروپاییان توسط سران رژیم و هزاران نمونه دیگر از جنایات رژیم جمهوری اسلامی ایران کافی نیست تا دست از این رژیم بردارند. آیا قتل عام چندین هزار زندانی سیاسی فقط در دو زندان گوهردشت و اوین، آنهم در طی دو ماه تابستان ۶۷ سوای کل زندانهای کشور کافی نیست تا این سوسیال دمکراتهای مدافع قلابی حقوق بشر کردار رژیم جمهوری اسلامی را جنایت علیه بشریت بخوانند و دست از او بکشند.

روی کار آمدن باراک اوباما یک نعمت الهی برای جمهوری اسلامی ایران بود و با انتخاب دونالد ترامپ هم نمک بیشتری بر زخم مردم ایران پاشیده شد. با گذشت زمان هر دولتی که در آمریکا به سر کار آمد به تصویب رژیم اسلامی کمک کرده است.

در طی چهار دهه گذشته همه کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان در مقابل جنایات رژیم ایران مماشات کرده اند و چشمشان را بستند و خود را آگاهانه به کوچه علی چپ زدند و کمکهای شایان به رژیم کرده اند. همه وسایل پیشرفته که رژیم برای سرکوب مردم استفاده می کند مانند ماشین آلات جنگی ، دستگاههای مدرن شکنجه، بیسیمها و رادیوها و موبایلها و دستگاهای استراق صمغ و دستگاهای ردیاب، تانکها و موشکها و دیگر ادوات نظامی که رژیم یا بر علیه شهروندان ایران استفاده می کند و یا برای گروههای تروریست اسلامی در کشورهای دیگر می فرستد ساخت کشورهای شرق آسیا و اروپا و قاره آمریکای شمال و جنوب است.

تحریمهای اقتصادی  امریکا علیه ایران هیچ ضرری به ساختار رژیم نمی زند و دودش فقط به چشم مردم فقیر و بی بضاعت می رود و واقعأ هم مردم ضررش را دیده اند. به گفته پایگاه خبری نشنال در همین مدت که تحریمها اعلان شده اند تاجران انگلیسی لوازم یدکی هواپیماهای اف۴ امریکایی و میگ روسی و تسلیحات نظامی به ایران قاچاق کرده اند. فقط صادرات کشور آلمان در ماه اکتبر ۲۰۱۸ رقم ۳۹۸ میلیون یورو بوده است. بعد از اعلان تحریمها توسط دونالد ترامپ صادرات امریکا به ایران رشد هفتاد درصدی داشته است. کدامیک از این اقلام مصرف مردمی دارند؟ اینها فقط چند نمونه ناچیز از خروار است.

مردم ایران خیلی وقت است  تصمیم گرفته اند که از شر این رژیم تبهکار و چپاولگر خلاص شوند. پیام مردم ایران به دولتهای خارجی پشتیبان رژیم جمهوری اسلامی این است. حمایت شماها از رژیم یعنی اینکه شما ها در مقابل مردم ایران ایستاده اید و در سرکوب مردم شریک جنایت هستید. دست از حمایت از این رژیم جنایتکار بردارید. این خواست بر حق انسانی و طبیعی ما مردم ایران است که دارای زندگیی انسانی و  به دور از تحقیر و امنیت شغلی  و آزادی بیان و قلم و مدنی برخوردار باشیم و آنهم با از بین رفتن رژیم جمهوری اسلامی میسر است. 

بهمن یو سفی ۵ آبان ۱۳۹۷