کمپ نیوز - براساس گزارش‌ها، در سیل چند روز گذشته در استان‌های گلستان، مازندران و خراسان شمالی، ۹ نفر کشته شده‌اند و یک نفر نیز مفقود است. سیل در ۱۰ شهر استان گلستان ادامه دارد و تعدادی از روستاها و ۷۰ درصد سطح شهر آق قلا به زیر آب رفته است.
به گزارش رادیو فردا، علی عباسی، رئیس پزشکی قانونی مازندران، روز جمعه دوم فروردین خبر داد که در سیل چند روز اخیر پنج نفر شده‌اند و یک نفر نیز مفقود است.
علیرضا مظاهری فرمانده انتظامی خراسان شمالی، روز ۲۸ اسفند، خبر داده بود که بر اثر وقوع سیل در شهرستان مانه و سملقان در غرب این استان دو چوپان فوت شده اند.
در همین حال ، دو کودک در شهرهای کلاله و مینودشت در استان گلستان بر اثر سیل فوت شدند.
علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر، روز جمعه خبر داد که از ۲۶ اسفند ۹۷ تا صبح دوم فرودین ۹۸ به ۳۷ هزار و ۳۶۳ حادثه‌دیدۀ سیل در استان گلستان امدادرسانی شده است.
به گفته آقای پیوندی، از این تعداد، شش هزار و ۲۴۷ نفر اسکان موقت داده شده‌اند و شش هزار و ۱۲۸ بسته مواد غذایی بین حادثه‌دیدگان سیل توزیع شده است.
مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر، نیز اعلام کرد که در ۱۰ شهرِ گرگان، بندرترکمن و گمیشان، آزادشهر، آق قلا، گنبدکاووس، بندرگز، علی آباد، کلاله، کردکوی و مینودشت سیل رخ داده است.
در همین حال امانگلدی ضمیر، فرماندار شهرستان مرزی آق قلا در شمال غرب استان گلستان، خبر داد که حدود ۷۰ درصد این شهر به زیر آب رفته و همچنان در محاصره سیل است.
به گفته فرماندار آق قلا ، همچنین ۱۲ روستای این شهرستان در محاصره سیل هستند.
میر محمد غراوی، معاون عمرانی استانداری گلستان، نیز خبر داد که ۹ روستای شهرستان آق قلا زیر آب رفته است. وی گفت که این روستاها تخلیه شده بودند.
درهمین حال روزنامه ایران خبر داد که ساکنان برخی از روستاهای شهرستان گمیشان در سیل گرفتار شده‌اند و مردم و امدادرسانان با قایق در حال کمک‌رسانی به آنان هستند
اسماعیل نجار، معاون وزیر کشور، روز جمعه خبر داد که سیل به بیش از ۶ هزار خانه شهری و روستایی مازندران آسیب زده است.

#سیل_گلستان_مازنداران


https://bit.ly/2Jzh6Vo
کمپ‌نیوز را دنبال کنید:
HTTPS://T.ME/CAMPNEWS1