با کمال تاسف اطلاع یافتیم که رفیق عزیزمان منصور خرامانی پس از یک دور طولانی بیماری از میان ما رفت . ما ضمن گرامی داشت یاد منصور عزیز خاموشی رفیق منصور را به خانواده گرامی اش و تمام راه کارگری ها تسلیت می گوییم .

نوشته زیر در بزرگداشت رفیق منصور توسط رفیق حسن اردین نوشته شده است .

با نهایت تاسف و تلخی باید پذیرفت . مرگ بخشی از زندگی است . آن بخش از ثمره زندگی است که باید ناباورانه آن را پذیرفت . منصور خرامانی در یک خانواده کارگری در چهار صد دستگاه نازی اباد تهران که پدرش از کارکنان سیلوی تهران بود متولد شد و دانشگاه را در رشته تاریخ و ادبیات به پایان رساند و در جمع دوستان و هم محلی ازنظر رفتار و اخلاق وکردار زبان زد عام و خاص بود . بعد از قیام 57 با شکل گیری راه کارگر توسط زنده یاد حسین مرادی ..صفا.. به هواداران راه کارگر پیوست و با شرایط علنی آن مقطع فعالیت می نمود تا اینکه توسط کمیته 13 آبان نازی آباد که توسط سعید حجاریان که یدی ترکه و اکبر خوش گوشت یکه تازان آن مقطع در محل بودند دستگیر گردید و به مدت یک هفته در صا لح آباد که قبلا گاو داری بود تحت بازجویی شخصی بنام جمشیدیان از شاگردان تهرانی بازجوی کمیته مشترک قرار گرفت . رفیق منصور بعد از آزادی و پاکسازی از اداره ارشاد که در آنجا مشغول کار بود توسط رفیق مرادی در کمیته انقلابی حسن اردین سازماندهی شد و تا زمان خروج از کشور با کمیته حسن اردین با نام مستعار محمد فعالیت می نمود و متاسفانه بیماری سخت پس از جراحی های بسیاروی را ویلچر نشین ساخت و در این اواخر مرگ تک فرزندش سپهر در ایران بر مشکلات رفیق افزود و دیگر این پرستوی مهاجر گرفتار در قفس زندگی سخت تر از همیشه برایش گردید و ناگزیر درکشور فنلاند در تاریخ 8. 12 .2018 چون ققنوس بر آتش نشست ....

به خواهر نازنینش که در کنارش مهمان و پرستارش بود از طرف خود و رفقای داخل کشور تسلیت می گویم

.48379198 1898106743570701 1754839180908691456 n

 

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر 

در همدردی با مردم سیستان و بلوچستان و در همبستگی با جنبش انقلابی برای سرنگونی رژیم اسلام و سرمایه

همزمان با گسترش تظاهرات و تدارک برای سازماندهی اعتصاب عمومی،

کمک رسانی به سیل زده گان را از یاد نبریم! 

سازمان ما از همه انسانهای ازاده در داخل و خارج از کشور میخواهد که کمکهای نقدی و غیرنقدی خود را مستقلا سازماندهی و به دست مردم محروم بلوچستان و سایر مناطق سیل زده برسانند.

--------------------------------------------

اطلاعیه مشترک نیروهای کمونیست و چپ 

جنبش آبان ماه ادامه دارد!

"جمهوری اسلامی نابود باید گردد"!

ما شش حزب و سازمان کمونیست و چپ، ضمن اظهار همدری با بازماندگان تراژدی سقوط هواپیما و جانباختن ١٧٦ انسان بیدفاع اعلام میکنیم که خامنه ای و بالاترین مقامات جمهوری اسلامی بجرم چهار دهه نسل کشی، بجرم کشتار ١٥٠٠ نفر از عزیزانمان در آبانماه ٩٨ و بجرم کشتار مردم عادی در واقعه اخیر باید محاکمه شوند. ما از مبارزات انقلابی برای سرنگونی جمهوری اسلامی قاطعانه حمایت میکنیم و خود را بخشی از این مبارزه برحق میدانیم. از نظر ما پایان دادن فوری به مصائب و مشقات دهها میلیون مردم ایران و منطقه در گرو سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی و استقرار یک دولت انقلابی و کارگری است.

-------------------------------------------

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

جنایت جنگی رژیم اسلامی علیه هواپیمای مسافربری

و تداوم جنبش انقلابی در ایران

ما ضمن ابراز اندوه و همدردی عمیق با خانواده جانباختگان فاجعه ساقط کردن هواپیمای مسافربری، نسبت به عروج مجدد و تداوم جنبشهای اعتراضی و انقلابی  و اشتعال بیش از پیش آن در ایران تردیدی نداریم. این تظاهرات مردمی و ضداستبدادی عمومی و ضد سرمایه داری جاری، بیش از هر زمان لازم است با پیکارهای طبقاتی کارگران و زحمتکشان گره بخورد و با موجی از اعتصابات عمومی و سیاسی کارگری و مردمی پیوند زده شود. تقویت یا ایجاد تشکلهای کارگری در محیط کار و شوراها و تشکلهای مردمی در محلات و محیط زندگی، باید بیش از هر زمان در دستور کار فعالین پیشرو قرار گیرد. تنها با تقویت عنصر سازماندهی ، تشکیلات و هماهنگی است که میتوان اعتراضات پراکنده و یا خیزشهای مقطعی را به سوی یک انقلاب مداوم سوق داد.

------------------------------------------------------

اعلامیه کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

درباره ترور قاسم سلیمانی 

دور جدید رویارویی ایران و امریکا و مخاطرات آن برای مردم خاورمیانه و جنبش های اجتماعی 

براى  تماس با ما لطفا از آدرسهاى زير استفاده كنيد
 
contact@rahkargar.com

دفتر یادبود جانباختگان راه کارگر

سرنوشت تاریخی آموزه‌ی کارل مارکس : و.ا. لنین ترجمه‌ی رسول قنبری
راه رستگاری از نولیبرالیسم : جورج مونبیو ترجمه‌ی محمود حایر
فروریزش سرمایه‌داری جهانی: برآمدن چپ رادیکال : سمیر امین
سرمایه‌داری شکست خورده است؛ بعدش چه؟ جان بلامی فاستر
کار غیرمادی : ولفگانگ فریتز هاگ ترجمه‌ی حسن آزاد
مرکز کارگری لاتینی ها در نیویورک : دیوید لوین ترجمه: نسرین ابراهیمی
زنجیره‌های جهانی کالا و نوامپریالیسم: جان بلامی فاستر و دیگران
این بحرانِ سرمایه‌داری، ساختاری است : گفت‌وگو با سمیر امین ترجمه‌ی کمال اطهاری
تلویزیون برابری در یوتیوپ