چرا اسماعیل بخشی را شکنجه کردند و مجبورش کردند علیه خودش جلوی دوربین حرف هایی بزنند که خودشان برایش نوشته بودند؟ چرا همکاران ما را در دادگاه های شوش محاکمه میکنند؟ چرا بیش از پنجاه نفر از کارگران هفت تپه را طی ماه های قبل احضار، بازداشت و یا محاکمه کرده اند و برخی را به حبس و شلاق محکوم کرده اند؟

دلیل این سرکوب ها این است که فقط در سال گذشته حدود ١٥٠٠ میلیارد تومان به وارد کنندگان شکر یعنی دوستان و اقوام خود حکومتی ها، رانت داده اند تا با ارز دولتی شکر وارد کنند و ضمنا تولید شکر در داخل را هم نابود کنند. این موضوع در تازه ترین خبرها فاش شده است. دلیل این سرکوب ها این است که هنگام واگذاری هفت تپه، شرکت را به یک هزارم قیمت و به جای ده هزار میلیارد تومن به ده میلیارد تومان به اسد بیگ و مافیایی که حامی او هستند واگذار کردند تازه این عوامل و مزدوران مافیای پشت پرده همین مبلغ را هم پرداخت نکردند. در همین سال قبل ١٥٠٠ میلیارد تومان به وارد کنندگان شکر کمک کرده اند. یعنی یک و نیم برابر ارزش هفت تپه به مافیای شکر از طریق ارز دولتی کمک کرده اند. الباقی کمک ها که هیچ. یعنی با این پول ها در طی دو سال میشود دو تا شرکت هفت تپه را خرید و فروخت.

اسماعیل بخشی و کارگران هفت تپه مخالف خصوصی سازی هستند. ما میخواهیم شرکت از خصوصی بیرون بیاید. خوب معلوم است که دولتی ها که خودشان پشت مافیای شکر هستند و فقط یک و نیم برابر ارزش شرکت به مافیا کمک کرده اند نمیخواهند سود این مافیا ها کم شود و تولید شکر در داخل انجام شود و برای مافیای شکر رقیب وجود داشته باشد. از طرفی هم با مافیای واردات سود میکنند و از طرفی هم شرکت را به یک هزارم به دوستان خودشان واگذار میکنند. از طرفی شکر را ارزان تر وارد میکنند و از طرفی اعلام میکنند که تولید شکر در داخل مقرون به صرفه نیست. خواست و حرف کارگر هفت تپه که علیه خصوصی سازی است دکان کاسبی هزار میلیارد تومانی مافیای شکر را می بندد. جلوی واگذاری شرکت به یک هزارم قیمت به بی شرف هایی مثل اسدبیک را میگیرد.

معلوم است اداره اطلاعات مزدور و قاضی و دادستان مزدور و نیروی انتظامی مزدور و وزیر و نماینده مجلس و سپاه مزدور و ضد کارگر و رئیس جمهور و رهبر و خبرگان و شورای نگهبان و صدا و سیما و همه و همه که ضد کارگرند از این سود که خودشان هم بخشی از ان را به جیب میزنند نمیگذرند. معلوم است که ما را به حبس و شلاق محکوم میکنند. زیرا امنیت کاسبی و اختلاس و جنایتکاری آنها به هم میریزد. اسم اعتراضات ما را هم میگذارند اقدام علیه امنیت ملی و منظورشان از امنیت ملی دزدی و چپاول و بی شرافتی خودشان است.

بله ما علیه امنیت شما اختلاسگران و جنایتکاران هستیم. ما خواهان لغو خصوصی سازی هستیم. معلوم است که وقتی اسماعیل و اسماعیل ها و ده ها کارگری که این روزها آنها را محاکمه میکنید علیه خصوصی سازی و مافیای کثیف شما حرف بزنند و بخواهند حق خودشان را بگیرند شما همگی دست به یکی میکنید و علیه ما میشوید.

علت اصلی بازداشت اسماعیل و خانم قلیان و جوانانی که به دفاع از ما مطلب مینوشتند مثل خانم عسل محمدی و امیر امیرقلی، ساناز الهیاری و امیر حسین محمدی فر و یا محاکمه همکار بازنشسته ما علی نجاتی و علت اصلی احضار و محاکمه کارگران هفت تپه همین است که اعتراض و مطالبات ما در تضاد با دزدی ها و اختلاس های شما جنایتکاران است. اما ما مقاومت میکنیم. ما هزاران و میلیون ها نفریم. منتظر شعله ور شدن خشم ما باشید. ما کارگران هفت تپه قطعا بساط خصوصی سازی در هفت تپه را برخواهیم چید.

مطلبی از مخاطبان - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
♦️انتشار : کانال مستقل کارگران هفت تپه

⬆️علت اصلی بازداشت اسماعیل بخشی و دادگاهی کردن کارگران هفت تپه و حامیان ما معلوم شد!

 

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر 

در همدردی با مردم سیستان و بلوچستان و در همبستگی با جنبش انقلابی برای سرنگونی رژیم اسلام و سرمایه

همزمان با گسترش تظاهرات و تدارک برای سازماندهی اعتصاب عمومی،

کمک رسانی به سیل زده گان را از یاد نبریم! 

سازمان ما از همه انسانهای ازاده در داخل و خارج از کشور میخواهد که کمکهای نقدی و غیرنقدی خود را مستقلا سازماندهی و به دست مردم محروم بلوچستان و سایر مناطق سیل زده برسانند.

--------------------------------------------

اطلاعیه مشترک نیروهای کمونیست و چپ 

جنبش آبان ماه ادامه دارد!

"جمهوری اسلامی نابود باید گردد"!

ما شش حزب و سازمان کمونیست و چپ، ضمن اظهار همدری با بازماندگان تراژدی سقوط هواپیما و جانباختن ١٧٦ انسان بیدفاع اعلام میکنیم که خامنه ای و بالاترین مقامات جمهوری اسلامی بجرم چهار دهه نسل کشی، بجرم کشتار ١٥٠٠ نفر از عزیزانمان در آبانماه ٩٨ و بجرم کشتار مردم عادی در واقعه اخیر باید محاکمه شوند. ما از مبارزات انقلابی برای سرنگونی جمهوری اسلامی قاطعانه حمایت میکنیم و خود را بخشی از این مبارزه برحق میدانیم. از نظر ما پایان دادن فوری به مصائب و مشقات دهها میلیون مردم ایران و منطقه در گرو سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی و استقرار یک دولت انقلابی و کارگری است.

-------------------------------------------

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

جنایت جنگی رژیم اسلامی علیه هواپیمای مسافربری

و تداوم جنبش انقلابی در ایران

ما ضمن ابراز اندوه و همدردی عمیق با خانواده جانباختگان فاجعه ساقط کردن هواپیمای مسافربری، نسبت به عروج مجدد و تداوم جنبشهای اعتراضی و انقلابی  و اشتعال بیش از پیش آن در ایران تردیدی نداریم. این تظاهرات مردمی و ضداستبدادی عمومی و ضد سرمایه داری جاری، بیش از هر زمان لازم است با پیکارهای طبقاتی کارگران و زحمتکشان گره بخورد و با موجی از اعتصابات عمومی و سیاسی کارگری و مردمی پیوند زده شود. تقویت یا ایجاد تشکلهای کارگری در محیط کار و شوراها و تشکلهای مردمی در محلات و محیط زندگی، باید بیش از هر زمان در دستور کار فعالین پیشرو قرار گیرد. تنها با تقویت عنصر سازماندهی ، تشکیلات و هماهنگی است که میتوان اعتراضات پراکنده و یا خیزشهای مقطعی را به سوی یک انقلاب مداوم سوق داد.

------------------------------------------------------

اعلامیه کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

درباره ترور قاسم سلیمانی 

دور جدید رویارویی ایران و امریکا و مخاطرات آن برای مردم خاورمیانه و جنبش های اجتماعی 

براى  تماس با ما لطفا از آدرسهاى زير استفاده كنيد
 
contact@rahkargar.com

دفتر یادبود جانباختگان راه کارگر

سرنوشت تاریخی آموزه‌ی کارل مارکس : و.ا. لنین ترجمه‌ی رسول قنبری
راه رستگاری از نولیبرالیسم : جورج مونبیو ترجمه‌ی محمود حایر
فروریزش سرمایه‌داری جهانی: برآمدن چپ رادیکال : سمیر امین
سرمایه‌داری شکست خورده است؛ بعدش چه؟ جان بلامی فاستر
کار غیرمادی : ولفگانگ فریتز هاگ ترجمه‌ی حسن آزاد
مرکز کارگری لاتینی ها در نیویورک : دیوید لوین ترجمه: نسرین ابراهیمی
زنجیره‌های جهانی کالا و نوامپریالیسم: جان بلامی فاستر و دیگران
این بحرانِ سرمایه‌داری، ساختاری است : گفت‌وگو با سمیر امین ترجمه‌ی کمال اطهاری
تلویزیون برابری در یوتیوپ