ناهید خداجو و حسن سعیدی دو تن از بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند. با آزادی این افراد کماکان ۵ تن دیگر به نام‌های فرهاد شیخی، کیوان صمیمی، مرضیه امیری، ندا ناجی، عاطفه رنگریز کماکان در بازداشت به سر می برد.
  سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز دوشنبه ۱۳ خردادماه ۹۸، حسن سعیدی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد و ناهید خداجو عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران و از بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.
بر اساس این گزارش همزمان با آزادی این افراد، قرار وثیقه فرهاد شیخی، دیگر بازداشت شده این تجمع نیز تودیع شده با این حال تا زمان تنظیم این گزارش آزاد نشده است.
روز گذشته قرار بازداشت حسن سعیدی به قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی و همچنین قرار بازداشت ناهید خداجو و فرهاد شیخی نیز به قرار وثیقه تبدیل شده بود. عاطفه رنگریز، ندا ناجی و مرضیه اکبری، دیگر بازداشت شدگان روز کارگر نیز با تمدید قرار بازداشت ۱۲ روزه مواجه شدند.
از وضعیت کیوان صمیمی، سردبیر مجله ایران فردا و از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر کماکان اطلاع دقیقی در دست نیست.
لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.
علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله مرضیه امیری، کیوان صمیمی، عاطفه رنگریز، ندا ناجی و فرهاد شیخی کماکان تحت بازداشت هستند.