▪️عفو بین الملل در بیانیه نسبت به ادامه بازداشت اسماعیل بخشی، فعال کارگری و سپیده قلیان، فعال مدنی هشدار داده است.

▪️در بخشی از این بیانیه آمده است: "دو مدافع حقوق کارگران که به دنبال اطلاع رسانی در خصوص شکنجه و آزارشان در طی بازداشت قبلى شان در آبان و آذر ماه امسال مجددا دستگیر شده‌اند، در خطر جدی شکنجه قرار دارند."

▪️فیلیپ لوتر، مدیر تحقیقات خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین‌الملل گفت: "بیم و نگرانی عمیقی وجود دارد که اسماعیل بخشی و سپیده قلیان دوباره در حین بازداشت مورد شکنجه قرار بگیرند. زمان‌بندی بازداشت مجدد آن‌ها نشان می‌دهد که مقامات سعی دارند صدای اعتراض این فعالان را خفه کنند و آن‌ها را به خاطر طرح موضوع شکنجه در زمان بازداشت مورد تنبیه و مجازات قرار دهند. مقامات باید فورا و بدون قید و شرط این دو فعال را آزاد کنند و تضمین کنند که شکایات آن‌ها درباره شکنجه به صورت مستقل بررسی شده و مسببان به پیشگاه عدالت آورده می‌شوند."

▪️اسماعیل بخشی و سپیده قلیان در آبان ماه در اعتراضات کارگری هفت تپه بازداشت شده بودند و بعد از آزادی اعلام کردند که توسط وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی شکنجه شده‌اند.

▪️اسماعیل بخشی و سپیده قلیان بعد از پخش فیلم "طراحی سوخته" از تلویزیون ایران، در روز سوم بهمن دوباره بازداشت شدند.

▪️این دو نفر  یک ماه پیش همراه با  امیر امیرقلی، روزنامه نگار از زندان اهواز به زندان اوین منتقل شدند. روز گذشته سیزدهم خردادماه سپیده قلیان از زندان اوین به زندان قرچک منتقل شد
@ordoyekar