متعاقب انتشار شکوائیه جمعی از کارگران هفت تپه به " کمیته آزادی انجمن " در سازمان جهانی کار درباره سرکوب کارگران هفت تپه توسط دولت ایران و نقض حقوق بدیهی کارگران اعم از حق اعتراض، اعتصاب و تشکل، و طبق درخواست از ما برای ارائه اسناد تکمیلی، بدینوسیله برای نخستین بار لیست جامع  شماره یک از اسامی کارگران هفت تپه و حامیان آنها که طی چند ماه اخیر مورد یکی از موارد ِ آزار، بازداشت، شکنجه، احضار و یا بازجویی و یا حتا تمام موارد قرار گرفته اند را جهت اطلاع عموم کارگران، تشکلات کارگری و رسانه ها در ایران و جهان انتشار میدهیم.
بخش عمده این اسامی از کارگران هفت تپه هستند و برخی از این عزیزان از اعضای خانواده های کارگران، حامیان کارگران هفت تپه و حتا برخی مهمانان حاضر در منزل کارگران بوده اند که بازداشت و یا بازجویی و تهدید شده اند.

 میدانیم که نام بسیاری از عزیزان در این لیست نیست و به همین دلیل از عموم همکاران در خواست داریم در تکمیل این لیست ما را یاری کنند و اسامی عزیزان دیگر را به کانال مستقل کارگران هفت تپه و از طریق  @kargare7tape ارسال کنند. لیست سرکوب شدگان در رابطه با اعتراضات برحق کارگران هفت تپه:

اسماعیل بخشی، علی نجاتی، محمد خنیفر، امید آزادی، عماد کثیر، محمود سعدی، مهدی داوودی ، مسلم آرمند، عظیم سرخه، سلامت نیا، پویا بشمه ، سعید منصوری، خالد تمیمی، جلیل احمدی ، سعید الکثیر، حسن( محسن ) فاضلی، صمیر احمدی، علیزاده، صاحب ظهیری، ناصر نعامی، کیانی نژاد، عارف جمیلی، فیصل ثالبی ، حسن کهنکی، قاسم بلدی، عادل سماعی، رستم کثیر، حسین انصاری، رستم عبداله زاده، سید اسماعیل جعالوه، محمد امیدوار و ... حامیان و یا اعضای خانواده کارگران هفت تپه که بازداشت یا بازجویی شده اند : سپیده قلیان، امیر امیرقلی، عسل محمدی، ساناز الهیاری، امیر حسین محمدی فرد، مهدی قلیان، پیمان نجاتی، مجید رعایایی، شهین پیشآهنگ.

قابل ذکر است که بسیاری از اعضای خانواده های بخشی، قلیان، امیرقلی، الهیاری، محمدی فر و محمدی، بارها مورد بازجویی، تهدید و آزار قرار گرفته و عملا تحت شکنجه ی روانی قرار گرفته اند. همینطور اضافه میکنیم که لیست کارگرانی که به صورت تلفنی از سوی نهادهای امنیتی مورد تهدید قرار گرفته اند، به صورت جداگانه بیش از ۶۰ نفر میشود.

ما از تمام کارگران، تشکلات کارگری و رسانه ها و نهادهای حامی کارگران در ایران و جهان درخواست داریم در حمایت از کارگران بازداشتی و عزیزانی که اکنون محبوس هستند از هیچ کوششی دریغ نکنند. در طی ماه های اخیر، بازداشتی های هفت تپه و خانواده هایشان تحت فشار و اذیت و شکنجه مضاعف قرار گرفته اند. لذا درخواست ما این است که این لیست و سایر اخبار مربوط به کارگران هفت تپه و بازداشتی ها را ضمن انتشار، به نهادهای ذیربط ارسال کنید. همینطور از مخاطبان خود، درخواست داریم که در صورت امکان در ترجمه و انتشار این متن و متون مشابه ما را یاری کنید.

♦️کانال مستقل کارگران هفت تپه- دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸
⬆️لیست جامع شماره یک از سرکوب شدگان در اعتراضات برحق کارگران هفت تپه

 

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر 

در همدردی با مردم سیستان و بلوچستان و در همبستگی با جنبش انقلابی برای سرنگونی رژیم اسلام و سرمایه

همزمان با گسترش تظاهرات و تدارک برای سازماندهی اعتصاب عمومی،

کمک رسانی به سیل زده گان را از یاد نبریم! 

سازمان ما از همه انسانهای ازاده در داخل و خارج از کشور میخواهد که کمکهای نقدی و غیرنقدی خود را مستقلا سازماندهی و به دست مردم محروم بلوچستان و سایر مناطق سیل زده برسانند.

--------------------------------------------

اطلاعیه مشترک نیروهای کمونیست و چپ 

جنبش آبان ماه ادامه دارد!

"جمهوری اسلامی نابود باید گردد"!

ما شش حزب و سازمان کمونیست و چپ، ضمن اظهار همدری با بازماندگان تراژدی سقوط هواپیما و جانباختن ١٧٦ انسان بیدفاع اعلام میکنیم که خامنه ای و بالاترین مقامات جمهوری اسلامی بجرم چهار دهه نسل کشی، بجرم کشتار ١٥٠٠ نفر از عزیزانمان در آبانماه ٩٨ و بجرم کشتار مردم عادی در واقعه اخیر باید محاکمه شوند. ما از مبارزات انقلابی برای سرنگونی جمهوری اسلامی قاطعانه حمایت میکنیم و خود را بخشی از این مبارزه برحق میدانیم. از نظر ما پایان دادن فوری به مصائب و مشقات دهها میلیون مردم ایران و منطقه در گرو سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی و استقرار یک دولت انقلابی و کارگری است.

-------------------------------------------

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

جنایت جنگی رژیم اسلامی علیه هواپیمای مسافربری

و تداوم جنبش انقلابی در ایران

ما ضمن ابراز اندوه و همدردی عمیق با خانواده جانباختگان فاجعه ساقط کردن هواپیمای مسافربری، نسبت به عروج مجدد و تداوم جنبشهای اعتراضی و انقلابی  و اشتعال بیش از پیش آن در ایران تردیدی نداریم. این تظاهرات مردمی و ضداستبدادی عمومی و ضد سرمایه داری جاری، بیش از هر زمان لازم است با پیکارهای طبقاتی کارگران و زحمتکشان گره بخورد و با موجی از اعتصابات عمومی و سیاسی کارگری و مردمی پیوند زده شود. تقویت یا ایجاد تشکلهای کارگری در محیط کار و شوراها و تشکلهای مردمی در محلات و محیط زندگی، باید بیش از هر زمان در دستور کار فعالین پیشرو قرار گیرد. تنها با تقویت عنصر سازماندهی ، تشکیلات و هماهنگی است که میتوان اعتراضات پراکنده و یا خیزشهای مقطعی را به سوی یک انقلاب مداوم سوق داد.

------------------------------------------------------

اعلامیه کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

درباره ترور قاسم سلیمانی 

دور جدید رویارویی ایران و امریکا و مخاطرات آن برای مردم خاورمیانه و جنبش های اجتماعی 

براى  تماس با ما لطفا از آدرسهاى زير استفاده كنيد
 
contact@rahkargar.com

دفتر یادبود جانباختگان راه کارگر

سرنوشت تاریخی آموزه‌ی کارل مارکس : و.ا. لنین ترجمه‌ی رسول قنبری
راه رستگاری از نولیبرالیسم : جورج مونبیو ترجمه‌ی محمود حایر
فروریزش سرمایه‌داری جهانی: برآمدن چپ رادیکال : سمیر امین
سرمایه‌داری شکست خورده است؛ بعدش چه؟ جان بلامی فاستر
کار غیرمادی : ولفگانگ فریتز هاگ ترجمه‌ی حسن آزاد
مرکز کارگری لاتینی ها در نیویورک : دیوید لوین ترجمه: نسرین ابراهیمی
زنجیره‌های جهانی کالا و نوامپریالیسم: جان بلامی فاستر و دیگران
این بحرانِ سرمایه‌داری، ساختاری است : گفت‌وگو با سمیر امین ترجمه‌ی کمال اطهاری
تلویزیون برابری در یوتیوپ