Image result for ‫سپیده قلیان‬‎

????سپیده قلیان که طی نامه‌ای خطاب به رییس زندان قرچک اعلام نموده بود از اول مردادماه جاری در اعتراض به اهانت عوامل زندان قرچک به خانواده‌ش و نیز در اعلام حمایت از امیرحسین‌محمدی‌فرد و ساناز الهیاری دست به اعتصاب غذای خشک خواهد زد، امروز در ششمین روز از اعتصاب غذای خشک خود در حالی که حتی از خوردن آب امتناع می‌ورزد، با عوارض جبران‌ناپذیر اعتصاب دست به گریبان‌است.
????سپیده از روز دوم اعتصاب غذا دچار ضعف و بیحالی شدید شده و شدت این ضعف به حدی‌ است که به تنهایی قادر به حرکت نبوده و از ویلچر استفاده میکند!
اما مسئله نگران کننده‌ دیگر، رویکرد عوامل زندان با سپیده و اعتصاب غذایش است.
????سپیده شش روز است که مطلقا آب و غذا نخورده و روز چهارم بدلیل ضعف و افت فشار برای لحظاتی دچار بیهوشی شده و در همان حال به بهداری منتقل گردیده است، اما در مراجعه به بهداری زندان قرچک فشار خون او ۱۰روی۷، گزارش می‌شود. با اینحال برایش سرم تجویز می‌شود، هرچند سپیده در نوبت دوم از تزریق سرم و اقدامات درمانی ممانعت میکند.
????عدم شفافیت در بیان نشانه‌های اولیه‌ی وضعیت سلامت(فشارخون)، اجبار به تزریق سرم و نیز بدرفتاری و اهانت پرسنل بهداری زندان قرچک باعث شده که سپیده قلیان از دو روز گذشته از مراجعه به بهداری نیز اجتناب نموده و درهمین رابطه رییس زندان قرچک متنی را به امضای سپیده قلیان رسانده که طی آن سپیده اعلام میکند علی‌رغم توصیه عوامل زندان و بنا به نظر شخصی، از درمان و بستری شدن ممانعت خواهد کرد.
????این درصورتی ‌است که به لحاظ قانون، امتناع سپیده هیچ امنیت قضایی به عوامل زندان نداده و در هر شرایطی مسئول حفظ جان سلامت و امنیت سپیده با عوامل زندان و عوامل امنیتی و قضایی‌ست.
عدم اطلاع دقیق از سلامت جسمی سپیده باعث افزایش نگرانی‌های خانواده و رفقای سپیده گردیده است.
????سپیده قلیان در حالی از سمت رییس زندان و دادیار ناظر بر زندان برای شکستن اعتصاب غذایش تحت فشار قرار دارد که هیچ اقدامی در جهت بررسی مطالبات او انجام نشده است.

????در یک جمله، جان سپیده قلیان در معرض خطری جدی قرار دارد و همه‌ ما در قبال او مسئولیم.
دست ما در دستان تمام کسانیست که برای یاری سپیده پیشقدم شده و او را در عبور از این شرایط طاقت‌فرسای ضدانسانی همراهی میکنند.

#سپیده_قلیان #زندانیان_هفت_تپه
ششمین #روز_اعتصاب_غذا

کمپین آزادی بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه
@zendani7tapeh

 

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر 

در همدردی با مردم سیستان و بلوچستان و در همبستگی با جنبش انقلابی برای سرنگونی رژیم اسلام و سرمایه

همزمان با گسترش تظاهرات و تدارک برای سازماندهی اعتصاب عمومی،

کمک رسانی به سیل زده گان را از یاد نبریم! 

سازمان ما از همه انسانهای ازاده در داخل و خارج از کشور میخواهد که کمکهای نقدی و غیرنقدی خود را مستقلا سازماندهی و به دست مردم محروم بلوچستان و سایر مناطق سیل زده برسانند.

--------------------------------------------

اطلاعیه مشترک نیروهای کمونیست و چپ 

جنبش آبان ماه ادامه دارد!

"جمهوری اسلامی نابود باید گردد"!

ما شش حزب و سازمان کمونیست و چپ، ضمن اظهار همدری با بازماندگان تراژدی سقوط هواپیما و جانباختن ١٧٦ انسان بیدفاع اعلام میکنیم که خامنه ای و بالاترین مقامات جمهوری اسلامی بجرم چهار دهه نسل کشی، بجرم کشتار ١٥٠٠ نفر از عزیزانمان در آبانماه ٩٨ و بجرم کشتار مردم عادی در واقعه اخیر باید محاکمه شوند. ما از مبارزات انقلابی برای سرنگونی جمهوری اسلامی قاطعانه حمایت میکنیم و خود را بخشی از این مبارزه برحق میدانیم. از نظر ما پایان دادن فوری به مصائب و مشقات دهها میلیون مردم ایران و منطقه در گرو سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی و استقرار یک دولت انقلابی و کارگری است.

-------------------------------------------

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

جنایت جنگی رژیم اسلامی علیه هواپیمای مسافربری

و تداوم جنبش انقلابی در ایران

ما ضمن ابراز اندوه و همدردی عمیق با خانواده جانباختگان فاجعه ساقط کردن هواپیمای مسافربری، نسبت به عروج مجدد و تداوم جنبشهای اعتراضی و انقلابی  و اشتعال بیش از پیش آن در ایران تردیدی نداریم. این تظاهرات مردمی و ضداستبدادی عمومی و ضد سرمایه داری جاری، بیش از هر زمان لازم است با پیکارهای طبقاتی کارگران و زحمتکشان گره بخورد و با موجی از اعتصابات عمومی و سیاسی کارگری و مردمی پیوند زده شود. تقویت یا ایجاد تشکلهای کارگری در محیط کار و شوراها و تشکلهای مردمی در محلات و محیط زندگی، باید بیش از هر زمان در دستور کار فعالین پیشرو قرار گیرد. تنها با تقویت عنصر سازماندهی ، تشکیلات و هماهنگی است که میتوان اعتراضات پراکنده و یا خیزشهای مقطعی را به سوی یک انقلاب مداوم سوق داد.

------------------------------------------------------

اعلامیه کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

درباره ترور قاسم سلیمانی 

دور جدید رویارویی ایران و امریکا و مخاطرات آن برای مردم خاورمیانه و جنبش های اجتماعی 

براى  تماس با ما لطفا از آدرسهاى زير استفاده كنيد
 
contact@rahkargar.com

دفتر یادبود جانباختگان راه کارگر

سرنوشت تاریخی آموزه‌ی کارل مارکس : و.ا. لنین ترجمه‌ی رسول قنبری
راه رستگاری از نولیبرالیسم : جورج مونبیو ترجمه‌ی محمود حایر
فروریزش سرمایه‌داری جهانی: برآمدن چپ رادیکال : سمیر امین
سرمایه‌داری شکست خورده است؛ بعدش چه؟ جان بلامی فاستر
کار غیرمادی : ولفگانگ فریتز هاگ ترجمه‌ی حسن آزاد
مرکز کارگری لاتینی ها در نیویورک : دیوید لوین ترجمه: نسرین ابراهیمی
زنجیره‌های جهانی کالا و نوامپریالیسم: جان بلامی فاستر و دیگران
این بحرانِ سرمایه‌داری، ساختاری است : گفت‌وگو با سمیر امین ترجمه‌ی کمال اطهاری
تلویزیون برابری در یوتیوپ