▪️تعدادی از دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی با صدور بیانیه‌ای خواستار توقف سرکوب دانشجویان و آزادی بی‌قید و شرط دانشجویان در بند از جمله #مرضیه_امیری از بازداشت شدگان روز کارگر شدند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

▪️این بار نیز عیان شد که نهاد دانشگاه و دانشجویان از حمایت هیچ مرجع قانونی‌‌ای برخوردار نیستند و ساز و کار‌های قدرت نیز تحمل شنیدن صدای هیچ منتقدی را ندارند. با اینکه مسئولین به کرات اظهار کرده بودند که پیگیر احکام صادر شده علیه دانشجویان‌ هستند و نسبت به روند پیگیری‌ها خوش‌بین‌اند؛ امروز شاهد آن هستیم که احکام صادره یکی پس از دیگری قطعی می‌شوند. احکامی که براساس مصادیق‌ آن‌ها هر دانشجویی را می‌توان متهم کرد و مجرم خواند(مصادیقی چون اعتراض به پولی‌سازی سرویس‌های دانشگاه). این در حالی است که تعدادی از دانشجویان حتی از فرصت دفاع مجدد در دادگاه تجدید نظر نیز برخوردار نبوده‌اند(پدرام پذیره و پریسا رفیعی) و دادگاه تجدیدنظر  بدون حضور آنها برگزار شده است. هرچند اگر این دانشجویان در دادگاه هم حضور پیدا می‌کردند، تغییر بنیادینی ایجاد نمی‌شد و روندی شبیه به دادگاه تجدید نظر لیلا حسین‌زاده و علی مظفری اتفاق می‌افتاد. دادگاهی که در آن متهم وقتی برای دفاع پیدا نمی‌کرد و تا جواب دادن به اتهامات را آغاز می‌کرد، اتهامات جدیدی به سمت او  سرازیر می‌شد.

▪️علاوه بر اینها، همچنان دانشجویانی به اتهاماتی واهی در زندان به سر می‌برند. روح‌الله مردانی از دی‌ماه ۹۶ و مرضیه امیری که بیش از ۹۰ روز از بازداشت بدون محاکمه‌اش می‌گذرد، بیم آن داریم که این بازداشت‌ علی‌رغم وضعیت نامناسب جسمانی‌ وی (که حتی باعث شد برای رسیدگی‌های درمانی بیشتر چند روزی به بیمارستان منتقل شود)، همچنان تا زمان برگزاری دادگاه و اجرای حکم او ادامه داشته باشد. اخیراً نیز لیلا حسین‌زاده دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده علوم اجتماعی که پیشتر، در روند ناعادلانه‌ی مذکورِ دادگاه تجدید نظرش، به ۳۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. مجددا در تاریخ  ۱۳۹۸/۵/۶ دستگیر شده است و تا این لحظه خبری از علت بازداشت مجددش و مکان نگهداری‌اش در دست نیست.

▪️ما امضاکنندگان این بیانیه با صدایی بلندتر و رساتر از گذشته خواهان توقف برخوردِ امنیتی با دانشجویان،توقف این روندِ ناعادلانه‌ی دادگاه‌ها، لغوِ احکامِ ناعادلانه‌‌ی منتج و صادره از همین دادگاه‌ها، و آزادی بی‌قید و شرط همکلاسی‌هایمان هستیم. همچنین درخواست می‌کنیم هرچه سریع‌تر مقامات مسئول علت بازداشت و مکان نگهداری لیلا حسین‌زاده را اعلام نمایند.
علاوه بر تمامی مسائل ذکر شده از وزرات علوم و شخص وزیر محترم انتظار می‌رود که از استقلال نهاد دانشگاه دفاع کرده و نگذارد دانشگاه تبدیل به ملک مطلق نهادهای امنیتی شود.

رونوشت به:
۱-دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری
۲-محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی
۳-دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران
۴-دکتر حسن به‌نژاد، معاون دانشگاه و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران
۵-دکتر سید مهدی اعتمادی‌فرد، رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
@ordoyekar

 

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر 

در همدردی با مردم سیستان و بلوچستان و در همبستگی با جنبش انقلابی برای سرنگونی رژیم اسلام و سرمایه

همزمان با گسترش تظاهرات و تدارک برای سازماندهی اعتصاب عمومی،

کمک رسانی به سیل زده گان را از یاد نبریم! 

سازمان ما از همه انسانهای ازاده در داخل و خارج از کشور میخواهد که کمکهای نقدی و غیرنقدی خود را مستقلا سازماندهی و به دست مردم محروم بلوچستان و سایر مناطق سیل زده برسانند.

--------------------------------------------

اطلاعیه مشترک نیروهای کمونیست و چپ 

جنبش آبان ماه ادامه دارد!

"جمهوری اسلامی نابود باید گردد"!

ما شش حزب و سازمان کمونیست و چپ، ضمن اظهار همدری با بازماندگان تراژدی سقوط هواپیما و جانباختن ١٧٦ انسان بیدفاع اعلام میکنیم که خامنه ای و بالاترین مقامات جمهوری اسلامی بجرم چهار دهه نسل کشی، بجرم کشتار ١٥٠٠ نفر از عزیزانمان در آبانماه ٩٨ و بجرم کشتار مردم عادی در واقعه اخیر باید محاکمه شوند. ما از مبارزات انقلابی برای سرنگونی جمهوری اسلامی قاطعانه حمایت میکنیم و خود را بخشی از این مبارزه برحق میدانیم. از نظر ما پایان دادن فوری به مصائب و مشقات دهها میلیون مردم ایران و منطقه در گرو سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی و استقرار یک دولت انقلابی و کارگری است.

-------------------------------------------

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

جنایت جنگی رژیم اسلامی علیه هواپیمای مسافربری

و تداوم جنبش انقلابی در ایران

ما ضمن ابراز اندوه و همدردی عمیق با خانواده جانباختگان فاجعه ساقط کردن هواپیمای مسافربری، نسبت به عروج مجدد و تداوم جنبشهای اعتراضی و انقلابی  و اشتعال بیش از پیش آن در ایران تردیدی نداریم. این تظاهرات مردمی و ضداستبدادی عمومی و ضد سرمایه داری جاری، بیش از هر زمان لازم است با پیکارهای طبقاتی کارگران و زحمتکشان گره بخورد و با موجی از اعتصابات عمومی و سیاسی کارگری و مردمی پیوند زده شود. تقویت یا ایجاد تشکلهای کارگری در محیط کار و شوراها و تشکلهای مردمی در محلات و محیط زندگی، باید بیش از هر زمان در دستور کار فعالین پیشرو قرار گیرد. تنها با تقویت عنصر سازماندهی ، تشکیلات و هماهنگی است که میتوان اعتراضات پراکنده و یا خیزشهای مقطعی را به سوی یک انقلاب مداوم سوق داد.

------------------------------------------------------

اعلامیه کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

درباره ترور قاسم سلیمانی 

دور جدید رویارویی ایران و امریکا و مخاطرات آن برای مردم خاورمیانه و جنبش های اجتماعی 

براى  تماس با ما لطفا از آدرسهاى زير استفاده كنيد
 
contact@rahkargar.com

دفتر یادبود جانباختگان راه کارگر

سرنوشت تاریخی آموزه‌ی کارل مارکس : و.ا. لنین ترجمه‌ی رسول قنبری
راه رستگاری از نولیبرالیسم : جورج مونبیو ترجمه‌ی محمود حایر
فروریزش سرمایه‌داری جهانی: برآمدن چپ رادیکال : سمیر امین
سرمایه‌داری شکست خورده است؛ بعدش چه؟ جان بلامی فاستر
کار غیرمادی : ولفگانگ فریتز هاگ ترجمه‌ی حسن آزاد
مرکز کارگری لاتینی ها در نیویورک : دیوید لوین ترجمه: نسرین ابراهیمی
زنجیره‌های جهانی کالا و نوامپریالیسم: جان بلامی فاستر و دیگران
این بحرانِ سرمایه‌داری، ساختاری است : گفت‌وگو با سمیر امین ترجمه‌ی کمال اطهاری
تلویزیون برابری در یوتیوپ