▪️دلیل اعتراض کارگران هفت‌تپه

✔️ دیروز ۵ شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه جمعی از کارگران هفت تپه در اعتراض به ادامه کاری شورای اسلامی کار و باز گشت آقای کاظمی( قایم مقام شرکت )  و دریافت مطالبات معوقه دست به آعتراض زدند.

بر اساس گزارش های رسیده،طی روز های گذشته نمایندگان شورای اسلامی کاردر هفت‌تپه، دیداری با نمایندگان سازمان جهانی کار در تهران داشته اند.

بر نامه ریزی برای انجام‌این ملاقات توسط کارفرمای شرکت آقای آسدبیکی صورت گرفته بود.

بعد از خاتمه ملاقات، به هر کدام از افراد شورای اسلامی کار، یک گوشی موبایل از طرف آقای آسدبیکی بعنوان کادو!!!  تحویل داده می شود.

بعد از حضور این افراد (نمایندگان شورای اسلامی کار ) به کارخانه ،آقای کاظمی، قائم مقام شرکت ، از جریان باخبر می شود و تحت این عنوان که بودجه این کادو ها از کجا تامین شده و یا اینکه کارگران هنوز دستمزد فروردین را دریافت نکرده اند و یا اینکه در شرکت هیچ قانونی  وجود ندارد ... رسما استعفا می دهد و آقای مهندس بهاری که رئیس کارخانه بوده ،فعلا بعنوان سرپرست شرکت تعیین شده است.

طبق اخرین گزارشات دریافت شده از دیروز تا کنون بیش از ۲۰ نفر از کارگران هفت‌تپه به دلیل اعتراض و تجمع در روز پنج شنبه ،  از طرف مامورین، احضار و مورد تهدید قرار گرفته اند .

📣 کارگران :

✔️ شورای اسلامی کاریک‌تشکل کارگری نیست ،این‌تشکل ، یک‌تشکل کارفرمایی است که تنها در خدمت منافع کارفرما قرار دارد که برای رسیدن به منافع حقیر خود، منافع عمومی کارگران را فدای منافع کارفرماها می کنند.

این نهاد دست ساخته دولت و کارفرما،  ربطی به منافع مستقل کارگران ندارد، ما بار ها اعلام داشته ایم، تشکل های کارگری باید مستقل از دولت و کارفرما تشکیل شوند تا بتوانند در خدمت منافع کارگران قرار گیرند.

✔️ سندیکای کارگران هفت‌تپه که از دل مبارزه کارگران هفت‌تپه ایجاد شده است، باهویت طبقاتی و در دفاع از کارگران و مستقل از کارفرماو دولت به فعالیت خود ادامه داده است .
سندیکای کارگران هفت‌تپه نه تنها با یک گوشی موبایل و یا دریافت وام دو میلیون تومانی در مقابل کارفرما و صاحبان سرمایه، تطمیع نشده و‌ نخواهد شد، بلکه اخراج و تهدید و زندان هم  نتوانسته است به  استقلال این‌تشکل خدشه ای وارد کند.

این‌ از  ویژگی تشکل های مستقل کارگری است ( مستقل از دولت و کارفرما و دیگر  نهاد های سرمایه سالار )  که در مقابل هر گونه مماشات،  تطمیع و منفعت ها ضد کارگری ایستادگی می کند.

 آنچه برای ما بعنوان تشکل مستقل کارگری مهم است، منفعت طبقاتی کارگران در مقابل منفعت های حقیرانه  و سود پرستانه و استثمار گرانه سرمایه داران بوده و هست و ما باور داریم نمایند گان واقعی کارگران منفعتی جدا از منفعت عمومی کارگران نداشته و کسانی که تحت عنوان نماینده کارگران برای رسیدن به منافع شخصی چاکر  و مخلص کارفرما یان می شوند، لکه های ننگی هستند که دیر یا زود تاوان آن را پس خواهند داد.

✔️سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه برای چند مین بار اعلام می دارد که شورای اسلامی کار، یک نهاد دولتی است که تنها در راستای منافع صاحبان سرمایه ایجاد شده تا منافع طبقاتی کارگران را قربانی منافع صاحبان سرمایه بکند.

✔️کارگران مبارزه و حق طلب در  هفت تپه، نماینده واقعی شما، اسماعیل بخشی همچنان در زندان است ،اجازه ندهید افرادی که در شورای اسلامی کار هستند خود را بعنوان  نماینده شما معرفی کنند‌.

 نماینده واقعی شما در زندان است، صدای اسماعیل بخشی باشیم و خواستار شویم که اسماعیل بخشی فوری و بی قید و شرط آزاد  شود.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
۲۰ اردیبهشت ۹۸

#نان_کار_آزادی_حق_مسلم_ماست_

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

🔻 صفحه #تلگرام #سندیکای کارگران.نیشکر هفت تپه   ⬇️

@syndica_7tape

با کلیک روی آدرس زیر 👇👇👇
@Sandika7tapeh
 اخبار، نظرات و گزارشات خود را برای ما ارسال کنید .
اعتراض ، اعتصاب، تجمع، تشکل ، داشتن نان ، آزادی و زندگی شایسته حق مسلم ماست.