اردوی کار: اعتراضات گروههای مختلف مزد و حقوق بگیران ادامه دارد و علاوه بر دستمزدهای معوقه، اعتراض به خصوصی سازی، ناامنی شغلی و قراردادهای برده دارانه، شاهد شکل گیری اعتراضات دیگری هم هستیم که هم  دلایل اعتراض، هم جایگاه و ویژگی های گروههای معترض نسبت به الگوی اصلی متفاوت است. جنبش مطالباتی در سطح پایه در حال گسترش است؛ یعنی از نظر دامنه شرکت کنندگان و نوع مطالبات وسیع تر و متنوع تر می شود.

▪️شتاب گیری روند فروپاشی اقتصادی و خاصه تاثیرات شوک ارزی جبران نشده سال گذشته بر وخامت روزفزون سطح معیشت مزد و حقوق بگیران، افزایش نارضایتی های گروههای مختلف فرودستان از پیامدهای فساد ساختاری و ناکارایی دستگاههای مدیریتی، برنامه ریزی و اجرایی در سطوح مختلف، تقویت نسبی باور به لزوم مطالبه گری و کنشگری جمعی برای رسیدن به حق و حقوق ضایع شده، بهره برداری فزاینده تر از شبکه های اجتماعی برای هماهنگی و همکاری در مسیر مطالبه گری، چهار عامل مهم در توضیح دلایل وسعت و تنوع بیشنر جنبش مطالباتی است. در کنار مجموعه خبرهای کارگری دو ماه اخیر که گسترش جنبش مطالباتی در پایه را نشان می دهد، حتی برخی از خبرهای کارگری دیروز و امروز هم در این راستاست:

????کشاورزان روستای شاه‌بهرام روز گذشته  در اعتراض به سازمان جهاد کشاورزی شهرستان باشت به خاطر عدم توجه به مطالبات خود در زمینه جبران خسارت وارده از سیل به زمین های زراعی دست به تجمع زدند.

▪️یکی از کشاورزان گفت: امسال با توجه به سیلاب و تخریب کانال‌های آب حدود 30 هکتار از اراضی برنج‌کاری انجام نمی‌شود. یکی از کشاورزان گفته: با توجه به اینکه این روستا دارای رودخانه بوده و قطب کشاورزی استان نیز هست و حدود هشتادوپنج خانوار از این زمین‌ها ارتزاق می‌کنند امسال به علت بی‌توجهی مسئولین شهرستان باشت هیچ‌گونه محصولی برداشت نمی‌شود..

????شلتوک کاران شهرستان هویزه در اعتراض به نبود آب برای کشت مقابل ساختمان فرمانداری تجمع کردند.

▪️جمعی از جمعی ازشلتوک کاران شهرستان هویزه به نمایندگی از سایر کشاورزان این شهرستان در اعتراض به نبود آب به دلیل خشک شدن رودخانه کرخه نور ( از شاخه های رودخانه کرخه در هویزه) ، دست به تجمع مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان زدند.

▪️یکی از کشاورزان حاضر دراین تجمع گفت: کشاورزان این شهرستان همچون سایر شهرستان ها اقدام به کشت شلتوک کردند؛ این محصول نیاز به آب فراوان دارد اما نزدیک به سه روز است که رودخانه کرخه نور خشک شده و امکان آبیاری زمین های خود را نداریم. روستاهای قیصریه اولیا، عتابی شمالی، عتابی جنوبی و بخشی از شهر هویزه در این شهرستان در کنار رودخانه کرخه نور قرار دارند، که با خشک شدن این رودخانه ضرر و زیان زیادی به کشاورزان این منطقه وارد می شود.

▪️به گفته وی اهالی این شهرستان بیشتر از طریق کشاورزی امرار معاش می کنند. رفع ممنوعیت کشت در تابستان امسال از سوی استاندار خوزستان اعلام شده بود. حدود 110 هکتار شلتوک کاری در حاشیه رودخانه کرخه نور انجام شده و کشاورزان خواستار جاری شدن آب در این رودخانه پیش از نابودی شلتوک های کاشته شده هستند..

????تعدادی از کارگران کارخانه سیمان کرمان در اعتراض به تصمیم اداره گاز برای انتقال خطوط گاز از زمین‌های معادن این کارخانه و ممنوعیت انفجار، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند

????جمعی از عکاسان و صاحب صنف عکاسی در مقابل ساختمان استانداری یزد دست به تجمع زدند.

@ordoyekar

 

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر 

در همدردی با مردم سیستان و بلوچستان و در همبستگی با جنبش انقلابی برای سرنگونی رژیم اسلام و سرمایه

همزمان با گسترش تظاهرات و تدارک برای سازماندهی اعتصاب عمومی،

کمک رسانی به سیل زده گان را از یاد نبریم! 

سازمان ما از همه انسانهای ازاده در داخل و خارج از کشور میخواهد که کمکهای نقدی و غیرنقدی خود را مستقلا سازماندهی و به دست مردم محروم بلوچستان و سایر مناطق سیل زده برسانند.

--------------------------------------------

اطلاعیه مشترک نیروهای کمونیست و چپ 

جنبش آبان ماه ادامه دارد!

"جمهوری اسلامی نابود باید گردد"!

ما شش حزب و سازمان کمونیست و چپ، ضمن اظهار همدری با بازماندگان تراژدی سقوط هواپیما و جانباختن ١٧٦ انسان بیدفاع اعلام میکنیم که خامنه ای و بالاترین مقامات جمهوری اسلامی بجرم چهار دهه نسل کشی، بجرم کشتار ١٥٠٠ نفر از عزیزانمان در آبانماه ٩٨ و بجرم کشتار مردم عادی در واقعه اخیر باید محاکمه شوند. ما از مبارزات انقلابی برای سرنگونی جمهوری اسلامی قاطعانه حمایت میکنیم و خود را بخشی از این مبارزه برحق میدانیم. از نظر ما پایان دادن فوری به مصائب و مشقات دهها میلیون مردم ایران و منطقه در گرو سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی و استقرار یک دولت انقلابی و کارگری است.

-------------------------------------------

کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

جنایت جنگی رژیم اسلامی علیه هواپیمای مسافربری

و تداوم جنبش انقلابی در ایران

ما ضمن ابراز اندوه و همدردی عمیق با خانواده جانباختگان فاجعه ساقط کردن هواپیمای مسافربری، نسبت به عروج مجدد و تداوم جنبشهای اعتراضی و انقلابی  و اشتعال بیش از پیش آن در ایران تردیدی نداریم. این تظاهرات مردمی و ضداستبدادی عمومی و ضد سرمایه داری جاری، بیش از هر زمان لازم است با پیکارهای طبقاتی کارگران و زحمتکشان گره بخورد و با موجی از اعتصابات عمومی و سیاسی کارگری و مردمی پیوند زده شود. تقویت یا ایجاد تشکلهای کارگری در محیط کار و شوراها و تشکلهای مردمی در محلات و محیط زندگی، باید بیش از هر زمان در دستور کار فعالین پیشرو قرار گیرد. تنها با تقویت عنصر سازماندهی ، تشکیلات و هماهنگی است که میتوان اعتراضات پراکنده و یا خیزشهای مقطعی را به سوی یک انقلاب مداوم سوق داد.

------------------------------------------------------

اعلامیه کمیته مرکزی سازمان راه کارگر

درباره ترور قاسم سلیمانی 

دور جدید رویارویی ایران و امریکا و مخاطرات آن برای مردم خاورمیانه و جنبش های اجتماعی 

براى  تماس با ما لطفا از آدرسهاى زير استفاده كنيد
 
contact@rahkargar.com

دفتر یادبود جانباختگان راه کارگر

سرنوشت تاریخی آموزه‌ی کارل مارکس : و.ا. لنین ترجمه‌ی رسول قنبری
راه رستگاری از نولیبرالیسم : جورج مونبیو ترجمه‌ی محمود حایر
فروریزش سرمایه‌داری جهانی: برآمدن چپ رادیکال : سمیر امین
سرمایه‌داری شکست خورده است؛ بعدش چه؟ جان بلامی فاستر
کار غیرمادی : ولفگانگ فریتز هاگ ترجمه‌ی حسن آزاد
مرکز کارگری لاتینی ها در نیویورک : دیوید لوین ترجمه: نسرین ابراهیمی
زنجیره‌های جهانی کالا و نوامپریالیسم: جان بلامی فاستر و دیگران
این بحرانِ سرمایه‌داری، ساختاری است : گفت‌وگو با سمیر امین ترجمه‌ی کمال اطهاری
تلویزیون برابری در یوتیوپ